spotkanie

Spotkanie biznesowe jest to krótki czas, który może przynieść olbrzymie korzyści dla działalności. Może być On również stratą czasu lub Zmieniłem się w katastrofę. Jeżeli chcesz dowiedzieć się w jaki sposób poprowadzić idealnej spotkanie biznesowe. Koniecznie przeczytaj!

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/spotkanie-biznesowe/

Spotkanie biznesowe – jak je prowadzić?

Do prawidłowej organizacji spotkania biznesowego z pewnością pomoże ci zasada Pareto. Jest to zasada Przy której bardzo duża część rezultatów bierze się z niewielkiego nakładu. Dokładnie tak samo jest w przypadku spotkań biznesowych. Biuro godziny rozmowy mogą dać niewielkie defekty dla twojego biznesu. Jeżeli zdecydujesz się na kilkanaście minut rozmowy – może to dać wspaniałe efekty, dzięki którym otrzymasz nowe zlecenia, to będziesz partnera biznesowego oraz otrzymasz nowych potencjalnych klientów.

Ile osób na spotkanie biznesowe?

Po takim spotkaniu z pewnością musimy wiedzieć, że im więcej osób się na nim znajduje, tym więcej chętnych będzie chciało zabrać. Bywa też również na odwrót. Im więcej uczestników znajduje się na spotkaniu, tym mniejsza presja żeby brać w nim czynny udział. W takim zebraniu nie powinno więc uczestniczyć więcej niż 7 osób. Oczywiście jest to granica która posiada zarówno swój plus jaki minus. Może być to również 5 osób jak i 10. W takim wypadku będziemy mieć szansę zaobserwować mowę ciała każdego z uczestników, a z drugiej strony możemy wysłuchać każdej ze stron.

Jakie zasady wprowadzić? 

Przede wszystkim zakaz posiadania urządzeń elektrycznych przy sobie. Jest to prosta droga do niepowodzenia. W momencie kiedy każdy ma przed sobą laptop lub telefon, wszyscy są rozproszeni i nie potrafią się skupić na spotkałem go. Zamiast pogłębić są w postawiony problem to wolą oni czytać maile lub też przeglądać Facebooka. Multitasking jest to zabójcze zjawisko, która generuje stres oraz zmęczenie a jednocześnie rujnuje naszą produktywność.

Ile powinno trwać spotkanie biznesowe?

Takie spotkanie najlepiej ,aby trwało maksymalnie godzinę. 60 minut jest to wystarczający czas, aby maksymalnie wykorzystać temat oraz poznać zdanie uczestników. W momencie kiedy spotkanie się przedłuża, wiele osób zaczyna się wyłączać, rozkojarzyć, a w rezultacie nie wyniesie żadnych wniosków ze spotkania. Godzina jest to wystarczający czas, aby omówić najważniejsze sprawy, oraz rozdzielić zadania na uczestników. Wszystko jednak zależy od tematu spotkania. Jeżeli jest to temat bardziej obszerny, który poruszył większą ilość osób i każdy w takim wypadku chce wyrazić swoją opinię i podzielić się swoimi uwagami, to nie ma powodu nerwowo patrzeć na zegarek, jeżeli upłynie godzina. Jeśli uczestnicy spotkania są w nim mocno zaangażowani. Skorzystajmy z tego i sprawmy, aby ten czas, został wykorzystany w stu procentach.

Spotkanie w pigułce

Na początek upewnij się przez niego że wszyscy biorą aktywny udział. Bardzo często głos na zebraniach zabierają introwertycy, czyli osoby najbardziej pewny siebie, które posiadają siłę przebicia.

Warto jest jednak zachęcić do wystąpienia również inne osoby, które z różnych względów siedzą cicho i nie mają odwagi zabrać głosu i wygłosić swojej propozycji.

Czyli wszyscy uczestnicy zebrania będą brali w nim udział, prowadzący pokażę w ten sposób że każdy jest dla niego ważny i może mieć wkład ostateczny sukces biznesu.

Jeżeli chcesz poruszyć na spotkaniu kwestie aktualne i nowe najlepiej jest zrobić to na końcu w bardzo zwięzłej formie. Nie wprowadzaj nowego tematu od razu, ponieważ ktoś nie będzie miał w danej chwili żadnego pomysłu i ze spotkania nie wyniknie nic.

Staraj się zawsze ustalać harmonogram spotkania i jasno określić jego cele. Jest to jedna z najważniejszych zasad spotkania biznesowego. W ten sposób oszczędzasz swój czas oraz energię wszystkich uczestników. Kiedy uczestnicy będą wiedzieli co będzie poruszany na spotkaniu łatwiej będzie im wziąć w nim czynny udział oraz podjąć słuszne decyzję. Dodatkowo jeżeli każdy będzie znał wcześniej temat spotkania, może się do niego odpowiednio przygotować i przemyśleć potencjalne pomysły.

Zobacz też: http://akcez.pl/o-czym-warto-pamietac-w-przypadku-sukcesji-firmy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here