Nowoczesna kuchnia to marzenie niejednej pani domu. Zamiast odkładać odnowienia kuchni, można wziąć łatwą do spłaty szybką pożyczkę lub pożyczkę ratalną. Dzięki dodatkowym środkom w budżecie odnowienie i unowocześnienie kuchni stanie się osiągalne.
Skąd wziąć na remont kuchni? Szybkie pożyczki online
Remont kuchni może być kosztowny, zwłaszcza jeśli jest kompleksowy i uwzględnia wymianę mebli i sprzętów AGD. Jednoczesne wykonywanie wszystkich prac remontowych i wymiana całego wyposażenia mogą być bardzo kosztowne. Warto przemyśleć etapowe odświeżanie kuchni, by nie obciążać mocno domowego budżetu i jednocześnie móc pozwolić sobie na dobrej jakości sprzęty i usługi fachowców, a nie korzystać z półśrodków.
Za wszystkie niezbędne usługi, materiały i sprzęty można zapłacić pieniędzmi z szybkiej pożyczki online. Niektórzy pożyczkodawcy, np. Moneyman.pl, dają nowym klientom dostęp do kwoty kilku tysięcy złotych (w Moneyman.pl to 4000 złotych), a także oferują promocyjną pierwszą pożyczkę za darmo. Stali klienci mogą pożyczyć jeszcze więcej (w Moneyman.pl do 7000 złotych). Warto wybierać oprócz chwilówek pożyczki ratalne, których spłatę można rozłożyć nawet na kilka miesięcy.
Ile kosztuje remont kuchni? Budżet remontowy
Remont kuchni w zależności od zakresu prac i jakości użytych materiałów oraz jakości wyposażenia może kosztować od około 300 złotych wzwyż. Da stworzenia modnej i funkcjonalnej kuchni potrzeba od około 3000 tysięcy złotych.
Generalny remont kuchni wymaga wyniesienia wszystkich sprzętów z pomieszczenia. Należy je dokładnie umyć, jeśli mają wrócić na miejsce, przy planowanym zakupie nowych – można je wyrzucić. Zużyty sprzęt AGD można oddać do punktów zbiórki elektrośmieci lub do sklepu, w którym kupuje się nowy sprzęt. Odnowienie kuchni wymaga takich prac, jak:
- wymiana podłogi, najlepiej na odporne na ścieranie, plamy i antypoślizgowe płytki,
- pomalowanie ścian i wyłożenie części z nich terakotą, można użyć też plamoodpornych tapet lub farb ścieralnych,
- wymiana gniazdek, sprawdzenie instalacji elektrycznej,
- wymiana baterii, zlewozmywaka, przygotowanie miejsca na zmywarkę i pralkę,
- montaż okapu kuchennego,
- montaż mebli, blatów, lodówki i kuchenki.
Prace nad renowacją kuchni można zwieńczyć zakupami nowych sprzętów AGD, np. ekspresu do kawy czy wyciskarki do owoców i warzyw, a także doborem modnych dodatków i tekstyliów, w tym firanki czy rolety, a także zorganizowaniem zielnika na parapecie.